Dojazd

foto

DOJAZD

Góra Przemysła 1

61-768 Poznań

Jak dojadę https://jakdojade.pl/poznan/trasa/

Parkingi

Parking dla autobusów, pozwalający na bezpieczne wyjście/wejście pasażerów znajduje się przed gmachem głównym Muzeum Narodowego (Aleje Marcinkowskiego 9). Czas postoju na tym parkingu jest ograniczony do 15 min. Aby dojść do Muzeum Sztuk Użytkowych należy kierować się ulicą Paderewskiego w stronę Starego Rynku i skręcić w pierwszą ulicę w lewo – ul. Ludgardy. Muzeum Sztuk Użytkowych znajduje się na wprost, na Górze Przemysła.

Pojazdy z osobami z niepełnosprawnościami mogą zatrzymać się na czas wysadzenia/ zabrania pasażerów pod bramą Muzeum Sztuk Użytkowych. Dwa miejsca (koperty) przeznaczone dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami są dostępne na Alejach Marcinkowskiego przed gmachem głównym Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Najbliższe parkingi dla samochodów osobowych zlokalizowane są pod placem Wolności, na Alejach Marcinkowskiego oraz Placu Wielkopolskim. Postój na tych parkingach jest płatny.

Dostępność

Podnośnik dla osób poruszających się na wózkach znajduje się przy wejściu do wieży. Tam też znajduje się przycisk przywołujący obsługę podnośnika. Muzeum Sztuk Użytkowych wyposażone jest w windy przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Cała ekspozycja zaplanowana została tak, aby każdy mógł się po niej swobodnie poruszać. Na parterze oraz pierwszym piętrze muzeum znajdują się toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. W toaletach tych zainstalowane są również przewijaki dla niemowląt.

Kasa:
e-mail: kasa.msu@mnp.art.pl
tel.: +48 61 85 68 075