Medytacje w muzeum: tu i teraz

foto

26.04.2019 | piątek | 18:00

Medytacje w muzeum: tu i teraz

Obcowanie ze sztuką często służy wewnętrznemu wyciszeniu, w czym zbliżone jest do medytacji. Chcąc połączyć te dwie drogi poznawania wewnętrznego świata swoich myśli i uczuć, stworzyliśmy cykl „Medytacje w muzeum”. Każde ze spotkań krążyć będzie wokół wybranego dzieła z kolekcji MSU związanego z tematem rozwoju duchowego. Tym razem będzie to Madonna z Krużlowej – kompozycja przestrzenna z cyklu Podróż do źródeł czasu Urszuli Plewki-Schmidt, a hasłem przewodnim stanie się dla nas tu i teraz. Po wysłuchaniu krótkiej historii przejdziemy do półgodzinnej medytacji. Nie proponujemy żadnej konkretnej ścieżki czy techniki, chcielibyśmy jedynie stworzyć przestrzeń do wspólnego pobycia razem i wyciszenia się w piątkowe popołudnie. Zapraszamy zarówno osoby, które nie praktykują, a chciałyby zacząć, a także tych, którzy już medytują. Zachęcamy do założenia wygodnego stroju. Poduszki do medytacji będą dostępne w muzeum.

Do medytacji zaprasza Marzena Prusińska (od 2015 roku praktykująca medytację Vipassana), a o obiektach opowiadać będzie Aleksandra Podżorska.

Wstęp wolny

Il. Madonna z Krużlowej – kompozycja przestrzenna, z cyklu Podróż do źródeł czasu, Urszula Plewka-Schmidt, Poznań, 1978 r., replika autorska z 1985 r., MNP Rw 1777/1-3