Wydawnictwa


200 sztuk

„200 SZTUK” – to bogato ilustrowana książka, która w 200 hasłach na prawie 500 stronach opowiada historie wybranych obiektów prezentowanych na wystawie stałej Muzeum Sztuk Użytkowych. Dzięki tym przedmiotom – świadkom zmieniających się czasów – i relacjom między nimi odkrywamy przeszłość i spotykamy ludzi minionych epok. Poznajemy trendy artystyczne, wynalazki materiałowe i technologiczne. Odkrywamy, co ludzie w swoich czasach cenili, czego pożądali i jacy byli. Ta wędrówka w przeszłość pozwala nam również lepiej zrozumieć samych siebie.

Książka pokazuje, że sztuka użytkowa, choć spotykana na co dzień, potrafi być niecodzienna.
Album podzielony jest na dwie części: Czasy. Ludzie. Przedmioty oraz Miejsce. Zbiory. Wydarzenia.
Książka opublikowana została nakładem wydawnictwa Muzeum Narodowego w Poznaniu. Redaktorką publikacji jest Magdalena Weber-Faulhaber.  

Publikacja otrzymała nagrodę im. Józefa Łukaszewicza na najlepszą książkę o Poznaniu wydaną w 2018 roku

Książka dostępna jest w Księgarni muzealnej przy alejach Marcinkowskiego 9, Sklepiku w Muzeum Sztuk Użytkowych (Góra Przemysła 1) oraz poprzez zakładkę: SKLEP

MUZEUM SZTUK UŻYTKOWYCH - Przewodnik

Zespół Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu przygotował przewodnik wprowadzający w tematykę ekspozycji poszczególnych sal, które nasi widzowie mogą w muzeum zwiedzać i doświadczać. Publikacja dostępna jest także w angielskiej i niemieckiej wersji językowej.
Cena: 9 zł. (j.polski i j.angielski); 12 zł (j.niemiecki)

Przewodnik dostępny jest w Księgarni muzealnej przy alejach Marcinkowskiego 9, Sklepiku w Muzeum Sztuk Użytkowych (Góra Przemysła 1) oraz poprzez zakładkę: SKLEP