Deklaracja Dostępności

Muzeum Sztuk Użytkowych Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu, Góra Przemysła 1

Dostepność architektoniczna:

Wejście dla osób z niepełnosprawnością zlokalizowane jest przy drewnianym wejściu do wieży. Po uruchomieniu dzwonka znajdującego się przy drewnianych schodach prosimy czekać na przybycie pracownika ochrony, który uruchomi windę, pomoże wjechać osobie z niepełnosprawnością na teren muzeum i poprowadzi ją do holu wejściowego gdzie znajduje się kasa, sklepik, szatnia oraz toaleta dla osób niepełnosprawnych wyposażona w przewijak dla niemowląt.

Do dyspozycji osób z niepełnosprawnością ruchową są dwie windy. Jedna obsługuje wszystkie piętra ekspozycji muzealnej i znajduje się przy szatni, a druga obsługuje taras widokowy.

Goście muzeum z dysfunkcją wzroku (ale również osoby widzące) mogą poznać elementy zamku dzięki usytuowanej przy bramie wejściowej makiecie Zamku Królewskiego, przeznaczonej do dotykania i opatrzonej opisami w języku braille’a.

Wjazd na taras widokowy odbywa się windą ogólnodostępną w wieży. Na zamkniętej kondygnacji tarasu widokowego znajduje się platforma uruchamiana przez pracownika ochrony, na którą wjeżdża się wózkiem. Podniesienie platformy z wózkiem umożliwia osobie z niepełnosprawnością znalezienie się na wysokości okien tarasu.

Brak tłumacza języka migowego.

Brak miejsca parkingowego dla osób z niepełnosprawnością.

Miejsce parkingowe dostępne jest po zachodniej stronie wieży. Potrzebę wjazdu prosimy zgłosić za pomocą domofonu umieszczonego przy bramie wejściowej.